MALTA – ZATOKA ŚW. PAWŁA
13-20 MARZEC 2020

Brak wolnych miejsc 
– zapraszamy na Chorwację!

Zapraszamy serdecznie do udziału w wyjeździe wypoczynkowym na Maltę, do miejscowości Quawra, położonej w Zatoce Św. Pawła. Ilość miejsc ograniczona, wyłącznie wpłata zaliczki jest gwarancją udziału. Prosimy o deklaracje do 20.11.2019.

Malta, to wyspiarski kraj położony między Sycylią a wybrzeżem Afryki, który olśniewa swoją urodą. Ta wyspa zwana wyspą rycerzy i słońca, jest kwintesencją wakacyjnego raju. Przez wieki Malta była wielokrotnie podbijana przez silniejszych sąsiadów, dzięki czemu jej zabytki i pamiątki przeszłości to ciekawa mieszanina. Dziś nie bez powodu jest nazywana największym muzeum pod gołym niebem. Piękno przejrzystych wód, piaszczystych lagun, skalistego wybrzeża, kolorowych łodzi rybaków, pałaców w kolorze ochry oraz majaczących w oddali kopuł kościołów zachwycą każdego. To wyspa z wręcz idealną pogodą – przez cały rok nie musimy obawiać się tu ostrych wiatrów czy niskich temperatur.

Zakwaterowanie:
Hotel Sunflower położony jest w miejscowości Qawra w zatoce Saint Paul’s Bay, wśród budynków, 10 minut spacerem od morza. Oferuje on basen na dachu, kryty basen oraz bezpłatne WiFi. Na słonecznym tarasie na dachu dostępne są leżaki i basen dla dzieci. Goście mogą stąd podziwiać widok na Morze Śródziemne i całą okolicę. Zimą woda w krytym basenie jest podgrzewana.

Wszystkie pokoje w hotelu Sunflower dysponują balkonem oraz łazienką z wanną lub prysznicem, suszarką do włosów.

Wyżywienie:
śniadania i obiadokolacje ( bez napojów). Na miejscu działa restauracja i całodobowy bar.

Koszt:
255 EUR(ok. 1100 zł ) + ok. 450-600 zł SAMOLOT z bagażem podręcznym (zabieranym na pokład)

Wylot z Krakowa 13 marca 2020 roku o godz.17:15,  przylot na Maltę o godz. 19:55

Wylot z Malty 20 marca 2020 roku o godz. 20:20, przylot do Krakowa o godz. 23:00


Planowane wycieczki fakultatywne:

1. VALLETTA TOUR
Wyjazd z hotelu koło godz. 09.00, przejazd do stolicy Valletty (ok 1h). Na początek spektakularny widok na wielki port – twierdzę Malty. Dalej spacer typowymi, malowniczymi uliczkami podziwiając po drodze pałace z czasów rycerskich. Wizyta w katedrze św. Jana, która jest prawdziwym klejnotem i pierwszym barokowym kościołem w Europie. W przykatedralnym muzeum  znajdują się gobeliny i izba Caravagia, gdzie znajdują się jego dwa obrazy. Przejazd do miasta Sliema skąd jest doskonały widok na port. Spacer promenadą.

Cena 35 EUR/os. W cenie:
• Przejazd autokarem do Valletty i Sliemy oraz podróż powrotna
• Zwiedzanie z zewnątrz Pałacu wielkiego mistrza
• Bilet wstępu do katedry
• Lokalny przewodnik

Dla chętnych w Slieme rejs po porcie w cenie 15 eur/osobę.

2. GOZO TOUR
Wyjazd z hotelu koło godz. 08.30, przejazd autokarem do portu Cirkewa. Przeprawa promowa na wyspę Gozo. Objazd autokarem wyspy.

Rejs na wyspę Gozojedną z wysp archipelagu maltańskiego. Niesamowita mieszanka kultur, które ukształtowały współczesną tożsamość Maltańczyków… Niby Europa, a wpływ arabski aż czuje się w powietrzu… nie mówiąc o marcu, gdy to wiatry znad Sahary pokrywają Maltę warstewką kurzu. Gozo to nie tylko piękne plaże, ale i zabytki: cytadela, katedra, kilka muzeów. Zwiedzanie stolicy – miasta Viktoriji. Przejazd na zachód, aby podziwiać pozostałości po sławnym „lazurowym oknie” (Xaghra). Wizyta w Fontanie, gdzie można spróbować lokalnych specjałów: koziego sera, likieru z kaktusa… Czas wolny na południu w malowniczej wiosce Xlendi. Powrót do hotelu.

Cena 55 EUR/os. W cenie:
• Przejazd autokarem z/do hotelu do portu
• Rejs promem na/z Gozo
• Objazd autokarem wyspy Gozo
• Lokalny przewodnik

3. MDINA TOUR 
Wyjazd z hotelu koło godz. 09.00, przejazd autokarem do miasta Mosta. Zwiedzanie kościoła św. Marii, która ma trzecią co do wielkości kopułę w Europie.

Przejazd i zwiedzanie najstarszego miasta Malty, zwanego także miastem ciszy – Mdina. To średniowieczne miasto maltańskie szczególnie urokliwe wieczorem, kiedy żółtawe światło latarni oświetla wąskie uliczki i kamienne zaułki. Obowiązkowo również zwiedzimy miasto Rabat i katakumby św. Pawła, w których spędził 3 miesiące.

Cena 40 eur/osobę. W cenie:
• Objazd autokarem Malty
• Bilet wstępu do katakumb św. Pawła
• Lokalny przewodnik

4. WYCIECZKA NA POŁUDNIE MALTY
Wyjazd z hotelu koło godz. 09.00, przejazd autokarem. Zwiedzanie trzech starych miast: Victoriosa, Senglea i Cospicua. Spacer ulicami malowniczych miast. Wizyta w wiosce rybackiej Marsaxlokk. Przejazd do Błękitnej Groty i rejs łódkami.

Cena 40 eur/osobę. W cenie:
• Objazd autokarem Malty
• Rejs przy Błękitnej grocie
• Lokalny przewodnik

Rezerwacja:
Zgłoszenia wraz z zaliczką w wysokości 200 Euro w biurze „Lajkonika” do wyczerpania miejsc.

Kontakt:
Danuta Sanetra tel. 695 182 810

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *