CHINY – DWIE STOLICE
PEKIN – HANGZHOU – WUZHEN – SZANGHAJ
23.03 – 01.04.2020

Z ogromną przyjemnością przedstawiamy Państwu harmonogram wyjazdu do Chin wraz ze szczegółami oferty. Ilość miejsc ograniczona, zachęcamy do zapisów. Informujemy jednocześnie, że oferta pochodzi z biura podróży Ecco Travel, Lajkonik nie pośredniczy w zapisach.

Wszelkie pytania i rezerwacje prosimy kierować do p. Marysi Blus, tel. 506 90 33 41.

Szczegóły oferty:

Ilość miejsc: 20 osób
Zakwaterowanie: pokoje 2 osobowe z łazienką i klimatyzacją
Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

Wylot: port lotniczy w Warszawie, 23.03.2020

Cena: 4100 zł, w tym:

 • przelot na trasie Warszawa – Pekin, Szanghaj – Warszawa (możliwe przesiadki)
 • opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
 • zakwaterowanie
 • śniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu (w cenie 1 szklanka napoju)
 • lokalny transport klimatyzowanymi autokarami
 • zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów)
 • polski pilot
 • składka do turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Dodatkowo płatne:

 • obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, lokalni przewodnicy, wsparcie miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości 230 USD na osobę jako pakiet płatny pilotowi wycieczki na miejscu
 • dopłata do pokoju jednoosobowego
 • koszty wizy chińskiej i pośrednictwa wizowego (105 zł/os.)
 • koszty wycieczek fakultatywnych
 • Legenda kung fu – przedstawienie (30 USD/os.)
 • Rejs po rzece Huang Pu (30USD/os.)
 • Przedstawienie Cyrkowe w Szanghaju (35 USD/os.)

Prosimy pamiętać o sprawdzeniu paszportu w momencie zapisu na wycieczkę. Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty wjazdu do Chin (powinien dodatkowo zawierać 3 puste kartki obok siebie = 6 wolnych stron).

Informacje i zapisy: MARYSIA BLUS 506 90 33 41

Program wyjazdu:

Dzień 1. Wylot z Warszawy

Dzień 2. Pekin
Przylot do Pekinu i rozpoczęcie programu. Zwiedzimy Świątynię Nieba – bezcenny zabytek wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Powierzchnia całości to 273 hektary. Powstał w 1420 r. (na początku dynastii Ming). Prawie wszystkie budowle wybudowano na planie okręgu, bo projektowane były zgodnie z przekonaniem starożytnych Chińczyków, że Niebo jest okrągłe (a Ziemia – kwadratowa). Wieczorem powitalna kolacja.

Dzień 3. Pekin
Po śniadaniu wizyta w Letnim Pałacu – kompleksie parkowo – pałacowym stanowiącym miejsce letniego odpoczynku cesarzy chińskich z dynastii Qing. Początki rezydencji sięgają czasów dynastii Jin (1 115-1234), kiedy to w 1153 roku cesarz Hailingwang wybudował swój letni pałac na górze Jinshan, około 10 kilometrów od dzisiejszego Pekinu. Kompleks doznał poważnych zniszczeń podczas interwencji wojsk angielsko-francuskich w trakcie Il wojny opiumowej w 1860 roku. W 1885 cesarzowa Cixi, z uwagi na brak funduszy pozwalających na ewentualną odbudowę doszczętnie zniszczonego Yuanmingyuan, nakazała wybudować nową letnią rezydencję cesarską na gruzach Qingyiyuan. Budowa, zakończona w 1889 roku, sfinansowana była z funduszy mających służyć pierwotnie budowie floty oraz z handlu urzędami.

Następnie odwiedzimy „Świat Pereł”, gdzie odbędzie się demonstracja dotycząca techniki hodowli pereł słodkowodnych z możliwością zakupów biżuterii i kosmetyków

Przejazd pod Wielki Mur – jeden z siedmiu cudów świata zachowanych do naszych czasów. Budowa muru trwała około 1700 lat. Spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków Chińskiego Muru. Powrót do hotelu z krótkim postojem przy obiektach olimpijskich. Obiadokolacja. Dla chętnych wycieczka fakultatywna spektakl „Legenda Kung Fu”

Dzień 4. Pekin
Po śniadaniu przejazd w pobliże Placu Bramy Niebiańskiego Spokoju. Rzut oka na nowoczesny gmach Opery Narodowej i przejście na plac Tiananmen. Ten najważniejszy plac „Państwa Środka” sąsiaduje z gmachami Muzeum Narodowego i Parlamentu i rozpościera się przed Bramą Niebiańskiego Spokoju. Na placu wznosi się Mauzoleum Mao Zedonga.

Następnie zwiedzimy wybudowany w XV w. Pałac Cesarski będący rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Zakazane Miasto jest największym zespołem pałacowym na świecie i znajduje się na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Przejdziemy też do parku Jingshan ze słynnym Wzgórzem Węglowym z którego roztacza się panorama pałacu i miasta.

Wizyta w Centrum Medycyny Chińskiej. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 5. Pekin – Hangzhou
W godzinach porannych przejazd szybkim pociągiem z Pekinu do Hangzhou – zaliczanego do siedmiu starożytnych stolic Chin, położonego na południowym krańcu Wielkiego Kanału. Marco Polo, który odwiedził miasto w XIII w., opisał je jako Kinsaj.

Transfer na śniadanie w hotelu.

Zwiedzanie tego jednego z najbardziej malowniczych chińskich miast rozpocznie się od Świątyni Lingyin, czyli Świątyni Natchnionego Odosobnienia, sięgającej swoją historią pierwszej połowy IV wieku, gdy na tym terenie wzniesiono jej pierwsze pawilony. Przejażdżka łodzią po Jeziorze Zachodnim, będącym jedną z głównych atrakcji miasta. Spacer po jednym z malowniczych parków, otaczających taflę jeziora. Wizyta w herbaciarni. Obiadokolacja. Zakwaterowanie.

Dzień 6. Hangzhou – Wuzhen
Po śniadaniu wizyta w malowniczym Ogrodzie Rodziny Guo, stanowiącym prawdziwe arcydzieło sztuki ogrodowej. Przejazd autokarem do usytuowanego na sieci kanałów Wuzhen – jednej z najpiękniejszych wiosek wodnych w całych Chinach, nazywanej „chińską Wenecją” Dawna, drewniana architektura, wąskie uliczki, plusk wody uderzanej wiosłami – wszystko to sprawia, że Wuzhen jest miejscem magicznym. Wspólny spacer a potem czas na indywidualne eksplorowanie labiryntu uliczek czy wędrówkę w poszukiwaniu kolejnych, malowniczych mostów – tych większych i tych całkiem małych. Kiedy zamykają się bramy i w Wuzhen pozostają tylko mieszkańcy – zapada cisza. Spacer wąskimi uliczkami to niczym podróż do przeszłości. Trudno uwierzyć, że w tym ogromnym kraju są jeszcze takie miejsca.

Dzień 7. Wuzhen – Szanghaj
Śniadanie. Przejazd autokarem do Szanghaju. Świątynia Nefrytowego Buddy – jedna z najważniejszych świątyń buddyjskich w mieście. Bund – słynne szanghajskie nabrzeże. Później czas wolny na zakupy na ulicy Nanjing, będącej głównym pasażem handlowym Szanghaju. Obiadokolacja.

Dzień 8. Szanghaj
Śniadanie. Szanghajskie Muzeum – znakomita kolekcja, obrazująca rozwój sztukl chińskiej na przestrzeni dziejów. Perła Orientu – jedna z najwyższych wież telewizyjnych na świecie. Stare Miasto – spacer wąskimi uliczkami przypominającymi cesarskie Chiny. Czas wolny na zakup pamiątek. Obiadokolacja

Dzień 9. Szanghaj – Warszawa
Po śniadaniu transfer na lotnisko i zakończenie programu. Wylot do Polski (przylot może nastąpić dnia następnego).

Pobierz ofertę

Szczegóły oferty w wersji do druku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *