MAROKO, AGADIR

                                                         24 LUTY – 3 MARCA 2023

 

Pobyt w niedawno wyremontowanym hotelu Oasis Hotel & Spa **** składającym się z pawilonów 4 piętrowych, posiada: lobby, basen – nieregularny kształt, słodka woda, snack-bar przy basenie, wielofunkcyjne boisko, sklep z pamiątkami, tenis stołowy, bezpłatny Internet bezprzewodowy w lobby. Wszystkie pokoje są klimatyzowane, obejmują wyłożoną marmurem łazienkę i dysponują telewizorem. W restauracji głównej – dania w formie bufetu, kuchnia lokalna i międzynarodowa, dania wegetariańskie, napoje do w/w posiłków dodatkowo płatne. Plaża hotelowa, długa, piaszczysta, łagodne zejście do morza, ok. 200 m od hotelu, przejście przez dość ruchliwą ulicę, leżaki i parasole bezpłatne.

  • cena 380,00 euro obejmuje:
  • 7 rozpoczętych dób hotelowych,
  • wyżywienie śniadanie i obiadokolacje,
  • transfer z lotniska/na lotnisko,
  • opiekę polskiego rezydenta,
  • ubezpieczenie

Cena podstawowa nie obejmuje: przelotu, wycieczek fakultatywnych, napojów do

posiłków oraz innych wydatków osobistych.                                       

DODATKOWO PŁATNY PRZELOT RYANAIR W CENIE ok. 900 zł – bagaż kabinowy 10 kg + mały bagaż podręczny

  • Wylot z Krakowa o godz. 14:20, lądujemy w Agadirze o 18:50, przejazd z lotniska do hotelu około 40 min, powrót wylot z Agadiru o godz. 09:15, lądujemy w Krakowie o 13:55

Zgłoszenia wraz z wpłatą w biurze „Lajkonika” do wyczerpania miejsc tj. 30

W dniu 20 stycznia 2023 roku o godz. 10.00 na ul. Zapolskiej 42 odbędzie się spotkanie dla osób zdecydowanych lecieć do Agadiru. Proszę przynieść kwotę 380 euro lub wpłacić na niżej podane konto

Zuzanna Brusić

mBank, konto dewizowe 48 1140 2004 0000 3912 0010 8860,

                                                                                                                                   

                                                    WYCIECZKI FAKULTATYWNE

Taroudant

Marokańskie miasteczko oddalone od Agadiru około 80 km. Po drodze kozy na drzewach, wizyta na prywatnej plantacji pomarańczy. W mieście udamy się na stare mury obronne a także berberyjski targ. Następnie przejedziemy do miejscowości Tiout z oazą palmową. Na miejscu czekać będzie obiad – marokański tażin z lokalnymi produktami (kurczak, oliwki, kwaszone cytryny oraz szafran) a także tradycyjny marokański kus kus. Po obiedzie krótki spacer po oazie. Powrót do Agadiru.

Cena za osobę 60 euro obiad wliczony, dodatkowo płatne napoje do obiadu

 

Massa 4×4

Wycieczka autami 4×4

Wyjazd po śniadaniu poprzez okoliczne wioski i miasteczka do rodzinnej fabryki ceramiki. Następnie przejazd na dziką plażę Sidi R’bat droga off road, na której odbywał się w Maroku Rajd Paryż Dakar. Przystanek na spacer po dzikiej plaży oraz

oglądanie grot rybaków. Kolejny punkt programu to zbiornik retencyjny Ibn Youssf Tachfin z punktem widokowym, piaski małej sahary. Obiad zjemy u zaprzyjaźnionej berberyjskiej rodziny w domu. Po obiedzie stop z widokiem na plantację bananowców. Powrót do Agadiru.

Cena za sosbe 60 euro obiad wliczony w cenę, dodatkowo płatne napoje

 

MARRAKESZ

Wyjazd rano po śniadaniu, powrót na późną kolację. Zwiedzanie rozpoczniemy od meczetu Kotubija z zewnątrz. Następnie przespacerujemy się uliczkami starego miasta aby zobaczyć codzienne życie. Labiryntem uliczek dojdziemy do dzielnicy żydowskiej Mellah. Następnie udamy się do jednego z pałacy (w zależności od dostępności). Zabierzemy Państwa również na wspólny obiad do marokańskiej lokalnej restauracyjki gdzie podają kolejne tradycyjne marokańskie danie TANDŻIJA- jest to mięso wołowe zamykane w specjalnym glinianym naczyniu, które pozostaje całą noc w piecu. Po obiedzie spacer na najsłynniejszy plac Afryki plac Jemma el Fna. Miejsce to wpisane zostało na Listę Unesco. Czas wolny. Powrót do Agadiru.

Cena 70 euro za osobe, napoje dodatkowo płatne minimum 15 osób.

Legzira

160 km na południe od Agadiru położona jest przepiękna plaża nazywana ,,naturalnym cudem przyrody Maroka’’. Klifowe wybrzeże, czerwone łuki skalne przechodzące przez plażę i wrzynające się w Atlantyk. Ze względu na swoją wielkość i trudny dostęp rzadko bywa zatłoczona. Dzięki temu zachowała swój dziewiczy wygląd. Z powodu żywych barw i niesamowitych kształtów bardzo chętnie fotografowana. Program wycieczki: wyjazd z Agadiru, Putri – ręcznie wyrabiana ceramik, przejazd przez berberyskie wioski, Legzira- czas wolny, miasto srebra Tiznit, Mała Sahara + obiad w berberyjskim domu, postój na punkcie widokowym ze zbiornikiem retencyjnym w górach Atlas, powrót do Agadiru

Koszt 50 € z obiadem ,napoje dodatkowo płatne

Agadir City Tour

Wycieczkę rozpoczniemy od przejazdu do Croco Parku. Jest to miejsce z roślinnością z całego świata. Wsród marokańskiego słońca wygrzewa się w nim ponad 340 krokodyli. W Parku Kaktusów zobaczyć można luzem biegające iguany oraz żółwie. Po wizycie w Parku przejazd ulicami miasta na agadirski souk (targ), wizyta w miejscu gdzie produkowany jest olej arganowy i naturalne kosmetyki. Następnie udamy się na przejażkę  kolejką na najsłynniejszy punkt miasta Agadir Oufella, z którego rozciąga się widok na panoramę Agairu. Na koniec wycieczki udamy się do portu aby zjeść lokalny przysmak talerz mix czyli ryby i owoce morza.

Cena za osobę 60 euro wszystkie bilety oraz lunch wliczone w cenę

Masaż i hammam

Relaks w marokańskim centrum spa. Wizyta w hammamie (ok. 45 min) i masaż z użyciem relaksujących olejków arganowych. Cena – ok. 50 EUR (zawiera masaż i transport).
Imouzzer

Wycieczka w góry Atlasu to zapierające dech widoki. Przejazd między górami pozwala podziwiać ich różnorodność. Wyjazd po śniadaniu wybrzeżem przez bananową wioskę Aourir prosto w góry. Dojazd na wodospady, krótki spacer pod wodospady, czas wolny. Powrót przez miasteczko Imouzzer oraz górskie wioski.

Koszt 50 € za os.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *